Јанев: Oдбраната во второто полувреме беше клучна за победата над Тиквеш

Бутел Скопје славеше над Тиквеш со 32-24 и го потврди местото во плеј-офот на Суперлигата, иако има да одигра уште четири натпревари до крајот на регуларниот дел. Во отсуство на казнетиот тренер Кристијан Грчевски, кој беше казнет поради исклучувањето на мечот со Работнички, тимот на Бутел Скопје беше предводен од асистентот Дарко Јанев. Јанев, кој … Продолжи со читање Јанев: Oдбраната во второто полувреме беше клучна за победата над Тиквеш