Јакобсен им даде одмор: Данска без ѕвездите во последните квалификациски натпревари

Селекторот на Данска, Николај Јакобсен, го објави скратениот список од 18 ракометари пред последните квалификациски средби за Европското првенство во 2022 година во Унгарија и Словачка. Со оглед на тоа што Данска веќе обезбеди место на континенталниот собир, Јакобсен ќе ги одмори дел од ѕвездите. Против Швајцарија и Финска нема да играат Никлас Ландин, Микел … Продолжи со читање Јакобсен им даде одмор: Данска без ѕвездите во последните квалификациски натпревари