Шок за Митревски и соиграчите – голманот Кинтана доживеал срцев удар на тренинг!

Вистинска драма се случувало на денешниот тренинг на португалскиот шампион Порто, каде што настапува македонскиот репрезентативец Никола Митревски. Неговиот колега на голманската позиција, Алфередо Кинтана, за време на тренингот доживеал срцев удар. Веднаш имаше реакција од клубот и Кубанецот со португалски пасош беше пренесен во болница. Од клубот ја информираа јавноста дека голманот е веднаш … Продолжи со читање Шок за Митревски и соиграчите – голманот Кинтана доживеал срцев удар на тренинг!