Чаир го продолжи договорот со капитенот Рахмани

Третопласираната екипа од Женската лига, Чаир, во своите редови успеа да ја задржи новата потенцијална репрезентативка Леонора Рахмани, која беше на поширокиот список за бараж дуелите со Украина за Мундијалот 2023. Рахмани и раководството на Чаир се договорија на нова соработка, со важност од една година, така што 23-годишната ракометарка и во следната сезона ќе … Продолжи со читање Чаир го продолжи договорот со капитенот Рахмани