РСС со реакција за натпреварот кој заврши со 71 гол разлика – ќе има кривични пријави!

Во центарот на вниманието во последните денови се најде натпреварот од 20. коло во Првата лига на Војводина во која ракометарките на Темерин против Равангард од Сомбор славеа со неверојатни 71 гол разлика, 86:15. Екипата на Сомбор на овој натпревар настапила со само седум ракометарки, иако, имала поголем ростер, 18 ракометарки, сепак, тренерот на Раванград, … Продолжи со читање РСС со реакција за натпреварот кој заврши со 71 гол разлика – ќе има кривични пријави!