Радовиш задржа двајца ракометари, Постолов и Органџиев потпишаа нови договори

Двајца ракометари кои беа дел од тимот на Радовиш во последната сезона во која беше обезбеден опстанок во Супер машката лига се обврзаа на верност и за следниот шампионат. Здрако Постолов и Ангелче Органџиев ќе бидат дел од тимот на Радовиш и во сезоната која што следува. И двајцата настапуваат на позицијата лев бек, а … Продолжи со читање Радовиш задржа двајца ракометари, Постолов и Органџиев потпишаа нови договори