Охрид најде замена за Тот – доаѓа двометраш од Србија

Ракометар од Србија кој има 23 години е пред потпис на договор со екипата на Охрид и би бил одлична замена за Денис Тот кој се пресели во Бутел Скопје. Поранешниот младински репрезентативец на Србија, Алекса Милошевиќ, кој настапува за екипата на Црвена Звезда според информациите на 24Ракомет е пред траснфер во Македонија, а Охрид … Продолжи со читање Охрид најде замена за Тот – доаѓа двометраш од Србија