Охрид ита кон плеј-оф, ги грабна трите бода против Бутел

Ракометарите на Охрид во рамки од 8. коло од Супер лигата успеаја да триумфираат против составот на Бутел Скопје, со резултат 25:22, во натпревар од групата А. Освен на почетокот. неизвесност во останатиот дел од натпреварот во спортската сала „Билјанини извори“ немаше. Домаќините во секој сегмент од играта беа подобри од гостинот. По израмнетиот почеток … Продолжи со читање Охрид ита кон плеј-оф, ги грабна трите бода против Бутел