Од Прилеп во Битола: Сања Цветкоска се пресели во Пелистер

Една од најдобрите ракометарки од екипата на Деспина, Сања Цветкоска, која во сезоната што измина беше во топ 30 стрелци во Женската лига, реши да го напушти прилепскиот состав. Прилепчанката во следната сезона ќе настапува за екипата на Пелистер. Левиот бек треба да донесе свежина во нападот во младиот состав на битолчанки, кои во изминатата … Продолжи со читање Од Прилеп во Битола: Сања Цветкоска се пресели во Пелистер