Нексе се врати од мртвите и слави четвртфинале во ЛЕ!

Екипата на Нексе на реванш дуелот против Мотор во рамки од осминафиналето од Лига на Европа доживеа пораз од 29:27, но поради победата на првиот меѓусебен дуел која беше изразена со четири гола разлика, 27:23, си обезбеди ТОП 8 во Лига на Европа. Ракометарите на Мотор во првиот дел целосно го надиграа домаќинот, погодуваа од … Продолжи со читање Нексе се врати од мртвите и слави четвртфинале во ЛЕ!