Натпреварот меѓу Мешков Брест и Порто е одложен, сите му даваат поддршка на Кинтана

Голманот на Порто, Алфредо Кинтана претрпе срцев удар на тренингот кој беше одржан денеска, па пред заминувањето за Белорусија екипата се најде во голем шок, а поради овој настан дојде до одлагање на средбата од Лигата на шампионите. Натпреварот меѓу Мешков Брест и Порто нема да биде одигра в среда како што беше закажано така … Продолжи со читање Натпреварот меѓу Мешков Брест и Порто е одложен, сите му даваат поддршка на Кинтана