Мојсов: Не е важно колку падови имавме, туку колку пати се вративме – играчите изгинаа на терен!

Ракометарите на Прилеп на стартот на новата натпреварувачка сезона во Супер лигата направија мало изненадување, откако на свој терен го совладаа тимот на Бутел Скопје со 28:27. Иако тимот на Горан Кузманоски во поголемиот дел од дуелот беше во минимална предност, сепак, мотивираните домаќини направија камбек во финишот и со голот на Рајатоски прославија голема … Продолжи со читање Мојсов: Не е важно колку падови имавме, туку колку пати се вративме – играчите изгинаа на терен!