Мирко Радовиќ се врати дома и потпиша за Ловќен

Капитенот на Еурофарм Пелистер, Мирко Радовиќ, по пет години во Битола, се врати во татковината, Црна Гора. Тој потпиша договор со шампионот Ловќен од Цетиње и во следната сезона ќе ги браните боите на неговиот матичен клуб. Претходно на социјалните мрежи, Радовиќ емотивно се прости од Битола, Еурофарм Пелистер и Чкембари. На десната крилна позиција во овој … Продолжи со читање Мирко Радовиќ се врати дома и потпиша за Ловќен