Мајиќ: Најважно е што обезбедивме плеј-оф, македонската лига е една од најквалитетните на Балканот

Бутел Скопје славеше над Тиквеш со 32-24 и го потврди местото во плеј-офот на Суперлигата, иако има да одигра уште четири натпревари до крајот на регуларниот дел. Најдобар стрелец во домашниот тим беше Мирко Мајиќ со 13 погодоци. Црногорското лево крило смета дека одличната одбрана во вториот дел била пресудна за убедливата победа. „Со оглед … Продолжи со читање Мајиќ: Најважно е што обезбедивме плеј-оф, македонската лига е една од најквалитетните на Балканот