Мандалиниќ се „распука“, АЕК го среди Олимпијакос!

Тимот на АЕК Атина предводен од Стипе Мандалиниќ, славеше против Олимпијакос со 25-22, во дерби натпреварот од првото коло на првенство на јужниот сосед на Македонија. АЕК Атина водеше уште од стартот на првото полувреме и на паузата обезбеди плус два гола разлика, 13-11. Во финишот на мечот беше плус три за АЕК, 23-20 и … Продолжи со читање Мандалиниќ се „распука“, АЕК го среди Олимпијакос!