Македонија ќе игра во Полска, доби тешка група на Мундијалот!

Машката репрезентација на Македонија ги доби ривалите во групата за Светското првенство во 2023 во Полска и Шведска. Македонија ќе игра во групата Ф што ќе се игра во Краков со силната Норвешка, како и незгодните Аргентина и Холандија. Првите три репрезентации од групата ќе се пласираат во главната рунда на Мундијалот, каде што ќе … Продолжи со читање Македонија ќе игра во Полска, доби тешка група на Мундијалот!