Македонија ќе гостува во Литванија на 15 октомври

Европската ракометна федерација ги потврди термините за првите две средби на женските сениорски репрезентации од квалификациите за Европското првенство во 2024 година. Македонија која ќе биде предводена од новиот селектор Кристијан Грчевски, првиот меч ќе го игра на 11 октомври во СЦ „Јане Сандански“ против Азербејџан. Потоа следува гостување во Виљнус кај Литванија на 15 … Продолжи со читање Македонија ќе гостува во Литванија на 15 октомври