Македонија покажа сила против Австрија, го потврди местото во ТОП 12 на СП

Машката кадетска репрезентација на Македонија ја запиша третата победа на Светското првенство во Хрватска, откако славеше против Австрија со 28:22 во рамки од последното коло од главната фаза. Македонија со победата над Австрија заврши на 3. позиција во групата Ц и ќе разигрува за пласман од 9 до 12 место на кадетскиот Мундијал. Во првите … Продолжи со читање Македонија покажа сила против Австрија, го потврди местото во ТОП 12 на СП