Лазаров објасни зошто Дејан Манасков не добива репрезентативен повик

Машката сениорска репрезентација денеска ги започна подготовките за последните две меча од квалификациите за ЕП 2024 година против Турција и Луксембург. Како и на претходниот двомеч со Португалија, така и сега, на списокот го нема левото крило на Вардар, Дејан Манасков. Селекторот Кире Лазаров кратко објасни зошто не е повикан. „Со Манасков имавме непријатно искуство … Продолжи со читање Лазаров објасни зошто Дејан Манасков не добива репрезентативен повик