Македонски репрезентативец го засилува Охрид!

Амбициозниот тим на Охрид, кој минатиот викенд означи старт на подготовките за новата натпреварувачка сезона 2023/24, ангажираше нов ракометар. Според информациите на 24Ракомет, ново лице во тимот на Стевче Алушовски ќе биде повремениот репрезентативец на Македонија, Горан Крстевски. Во периодот на селекторот Раул Гонзалес средниот бек доби шанса во македонската  репрезентација, а редовно е на … Продолжи со читање Македонски репрезентативец го засилува Охрид!