Ковид-тестовите ќе бидат „декор“ на Мундијалот во Полска и Шведска!

Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) го објави Ковид-протоколот за Светското првенство во јануари, во кој се наведува дека вакцинацијата против Ковид-19 (или сертификат за прележана болест) е услов за учество на играчите и членовите на репрезентацијата, сите претставници на ИХФ, како и новинарите, кои ќе известуваат од Мундијалот. Сите лица кои ќе бидат во контакт со … Продолжи со читање Ковид-тестовите ќе бидат „декор“ на Мундијалот во Полска и Шведска!