Келце им се врати на победите со стил, против данскиот гигант Алборг

Келце пред своите навивачи го совлада данскиот вицепрвак Алборг со 33-28(15-15) во динамичен и изедначен натпревар и ги израдува домашните навивачи. Дерби дуелот од групата Б покажа дека финансиската криза во редовите на полскиот шампион нема да влијае на спортскиот дух на тимот. Двете екипи одиграа атрактивен отворен натпревар, а расположениот голман Вулф и несвојствените … Продолжи со читање Келце им се врати на победите со стил, против данскиот гигант Алборг