Кадетите слават во Рига – Македонија го освои ЕХФ шампионатот во Летонија

Машката кадетска репрезентација на Македонија го освои ЕХФ шампионатот во престолнината на Летонија, Рига, откако триумфираше во финалето против незгодната репрезентација на Швајцарија, со резултат 24:22. Освоеното прво место на Македонија на ЕХФ шампионатот и донесе пласман на младинското ЕП 2024 година и пласман на кадетското СП 2023 година. Драмата што беше присутна на крајот … Продолжи со читање Кадетите слават во Рига – Македонија го освои ЕХФ шампионатот во Летонија