Ечи „Земјо Македонска“ среде Хрватска – кадетите го слават историскиот пласман! (ВИДЕО)

Машката кадетска репрезентација на Македонија заврши на 9. позиција на Светското првенство во Хрватска. Избраниците на Раде Стојановиќ во вечерашниот дуел против Чешка одиграа на ниво и славеа со 28:22, со што остварија историски пласман. Пред налетите на Македонија во Хрватска паднаа пет европски селекции – Чешка, Австрија, Унгарија, Црна Гора и Грузија, а Норвешка … Продолжи со читање Ечи „Земјо Македонска“ среде Хрватска – кадетите го слават историскиот пласман! (ВИДЕО)