Еурофарм Пелистер 2 добива на искуство – доаѓаат Трајкоски и Ѓукиќ!

Тимот на Еурофарм Пелистер 2 во следната сезона ќе биде спој на младост и искуство, ако се суди по првите две засилувања. Станува збор за голманот Благојче Трајкоски и десното крило Милан Ѓукиќ, кои досега настапуваа за првиот тим од Битола. Трајкоски е искусен голман, кое во својата биографија има и настап на Светско првенство, … Продолжи со читање Еурофарм Пелистер 2 добива на искуство – доаѓаат Трајкоски и Ѓукиќ!