Еурофарм Пелистер запиша втор пораз во СЕХА лигата

Екипата на Еурофарм Пелистер го запиша вториот пораз во новата СЕХА лига, откако во второто коло на гостувањето во Нашице кај Нексе беше поразена, со резултат 29:25 (15:12). Ракометарите на Валтер во првото коло беа поразени од српскиот шампион Војводина. Дуелот меѓу хрватскиот вицепрвак и битолскиот тим започна со голот на Сршен за водство на … Продолжи со читање Еурофарм Пелистер запиша втор пораз во СЕХА лигата