Еурофарм Пелистер враќа дома битолска ракометна легенда

Актуелниот првак на Македонија, Еурофарм Пелистер сериозно работи на засилувања, и не само во играчкиот кадар туку и во управата и раководните структури. По серијата играчи со кои се спојува мозаикот за настап во Лигата на шампионите, напоредно се работи и на освежување и засилување и со тренерски кадар. Битолчани полека ги враќаат некои од … Продолжи со читање Еурофарм Пелистер враќа дома битолска ракометна легенда