Додека го чекаме „резервниот билет“ за СП: Македонија ќе игра два меча со Египет во Скопје

Мaшката репрезентација на Македонија немаше шанса да се бори на терен за место на Мундијалот во Египет, а не ја доби ниту посакуваната вајлд-карта. Сепак можеби ќе има „трета среќа“ за избраниците на Данило Брестовац да се најдат на Светското првенство и да го продолжа континуитетот на настапи што трае од 2012 година. Нашата селекција … Продолжи со читање Додека го чекаме „резервниот билет“ за СП: Македонија ќе игра два меча со Египет во Скопје