Градското дерби меѓу Вардар и Чаир заврши без победник

Ракометарките на Вардар и Чаир одиграа без победник, 29:29, во првото коло од новата сезона во Женската лига. Вардар со покажана игра против амбициозниот Чаир даде до знаење дека ќе биде тврд ривал за сите екипи. Тимот на Чаир иако имаше фуриозен старт и предност од 6:1, сепак, домаќинките со серија од 4:0 фатија приклучок … Продолжи со читање Градското дерби меѓу Вардар и Чаир заврши без победник