Гол шоу на Хенеберг, Еурофарм Пелистер победнички се враќа од кај Мотор!

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер ја забележа втората победа во групната фаза од Лигата на Европа откако славеше на незгодното гостување кај Мотор со 33-30. Клучен играч во битолскиот тим беше данскиот лев бек Себастијан Хенеберг, кој успеа да постигне 14 погодоци од 15 обиди. Мотор отвори подобро и поведе со 4-2, но Хенеберг врза два … Продолжи со читање Гол шоу на Хенеберг, Еурофарм Пелистер победнички се враќа од кај Мотор!