Генсхајмер го пропушта Вардар!

Легендарното лево крило Уве Генсхајмер нема да заигра за неговиот тим Рајн Некар Левен најмалку до крајот на оваа година. Некогашниот капитен на Германија кон средината на јуни имаше операција на коленото по повредата и јасно е дека нема да се врати на терените наскоро. „Не е јасно кога пак ќе играм. Но нема да … Продолжи со читање Генсхајмер го пропушта Вардар!