Вујовиќ: И јас сум разочаран исто како навивачите, но борбата не е завршена

Ракометарите на Вардар загубија од унгарскиот првак ПИК Сегед со 27-30 во осмото коло од Лигата на шампионите. Тренерот на „црвено-црните“, Веселин Вујовиќ, е разочаран од начинот на кој загуби неговиот тим. „ПИК Сегед победи заслужено. Не сум разочаран од поразот и резултатот, туку од начинот на кој загубивме. Отворивме многу лошо, напаѓачки не бевме … Продолжи со читање Вујовиќ: И јас сум разочаран исто како навивачите, но борбата не е завршена