Владимир Трајкоски е нов член на Скопје

Тимот на Скопје, кој вчера ги започна подготовките за новата сезона, го донесе петтото засилување во своите редови. Станува збор за довчерашниот член на Прилеп, Владимир Трајкоски. Новиот член на Скопје настапува на средната бековска позиција, а освен за екипата на Прилеп, има настапувано и за Голден Арт. Младиот ракометар беше дел од шампионската генерација … Продолжи со читање Владимир Трајкоски е нов член на Скопје