Вардар го мина Еурофарм Пелистер 2, ќе се бори за трофејот во Купот на Македонија!

Во првиот полуфинален дуел од 29. издание на Купот на Македонија, Вардар го совлада составот на Еурофарм Пелистер 2 со 24-28 (11-13) и ќе се бори за трофејот. Натпреварот меѓу „црвено-црните“ и помладите „пелистерци“ не предизвика голем интерес во градот домаќин Кавадарци, затоа од трибините на спортската сала Јасмин можеше да се слушне песната на … Продолжи со читање Вардар го мина Еурофарм Пелистер 2, ќе се бори за трофејот во Купот на Македонија!