Вардарци сами решаваат – го „сакаат“ Веспрем или не

Ракометарите на Вардар во рамките на ЕХФ неделата ќе го одиграат заостанатиот натпревар од групната фаза во регионалната СЕХА лига, по што ќе бидат комплетирани сите средби од групата Б и ќе биде познат конечниот пласман на четирите екипи. Засега јасно е дека Мотор Запорожје е прв со 12 бодови, а Војводина последна со 3 … Продолжи со читање Вардарци сами решаваат – го „сакаат“ Веспрем или не