Валтер: Имаме многу проблеми, но во Битола се е можно!

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер продолжува со натпреварите во Лигата на Европа, а следен предизвик е бундеслигашот Фуксе Берлин. Тренерот Ларс Валтер, вели дека има големи проблеми со составот и не се знае кој ќе настапи, но дека се е можно да се случи во битолската сала. „Имаме многу проблеми во овој момент. Суси само што … Продолжи со читање Валтер: Имаме многу проблеми, но во Битола се е можно!