Мајиќ броеше до 13, Бутел со пресврт во вториот дел до висок триумф над Тиквеш

Тимот на Бутел Скопје славеше со 32-24 над Тиквеш од Кавадарци и практично го потврди местото во плеј-офот иако до крајот има да одигра уште пет средби. Домашните иако одиграа лошо во првиот дел, сепак нагазија во второто полувреме и гостинот немаше никакви шанси за позитивен резултат. До средината на првиот дел се играше гол … Продолжи со читање Мајиќ броеше до 13, Бутел со пресврт во вториот дел до висок триумф над Тиквеш