Македониja e близу до „унгарска“ група, мали се шансите да игра во Словачка (ФОТО)

Машката репрезентација на Македонија шести пат по ред, а вкупно седми пат во историјата ќе игра на Европското првенство. Во 2022 година континенталниот собир ќе се одржи во Унгарија и Словачка од 13 до 31 јануари, а според неофицијалното рангирање, Македонија ќе биде сместена во третиот шешир. ЕХФ го прави овој ранкинг пред ждрепката како … Продолжи со читање Македониja e близу до „унгарска“ група, мали се шансите да игра во Словачка (ФОТО)