Андоновски: Покажавме дека сме голема екипа

Екипата на Охрид со 25:22 славеше против Бутел во дербито на 8 коло од Супер лигата. Тренерот на охриѓани, Горан Андоновски, вели дека 60 минути биле подобри од противникот, и во одбрана и во напад, и дека оствариле значајна победа. „Во текот на целиот натпревар бевме подобри од Бутел, игравме добро во двата правци, имавме … Продолжи со читање Андоновски: Покажавме дека сме голема екипа