Зорман со нов предизвик, се враќа во матичниот клуб?

Актуелниот тренер на Тримо Требње и селектор на Словениja, Урош Зорман, би можел да има нов предизвик во тренерската кариера. Тој веќе четврта сезона го води Тримо, но според „Handball basse“ Зорман би можел да го преземе кормилото на Слован Љубљана. Тимот од престолнината е неговиот матичен клуб и тоа што своевремено го најави по … Продолжи со читање Зорман со нов предизвик, се враќа во матичниот клуб?