Во Автокоманда пак се слави Куп трофеј

Откако последен пат во 2019 година екипата на Металург беше победник на Купот, сега трофејот повторно е во Автокоманда, но, во витрините на актуелниот вицепрвак, кај Алкалоид. Тимот на Металург досега петпати гоосвјуваше Купот, а ова е првпат за новиот тим кој ја презема салата и сега игра во Автокоманда. „Сините“ во неизвесното финале на … Продолжи со читање Во Автокоманда пак се слави Куп трофеј