Вардар предлага: Полуфиналето од Купот со Алкалоид да го играат во петок

Најтерофејниот македонски клуб испрати соопштение, кое го испрати и до РФМ и трите клубови учесници на Ф4 турнирот, со предлог нивниот полуфинален меч со Алкалоид да го играат во петок, наместо во четврток како објави Ракометната федерација на Македонија. Вардарци сметаат дека нема да им пречи што ќе имаат ден помалку за одмор, доколки се … Продолжи со читање Вардар предлага: Полуфиналето од Купот со Алкалоид да го играат во петок