ТРАНСФЕР БОМБА: Дејан Бомбач три сезони во Ѓер!

Трансфер бомбата што пред неколку дена ја најави 24Ракомет, денеска доби официјализација во Унгарија. Словенечкиот плејмејкер Дејан Бомбач во следните три сезони, односно до 2027 година ќе настапува за амбициозниот второлигаш Ѓер. Тој е првото засилување за новиот проект во Унгарија, кој многу веројатно во следните сезони ќе им се приклучи во врвот на Веспрем … Продолжи со читање ТРАНСФЕР БОМБА: Дејан Бомбач три сезони во Ѓер!