Тиквеш даде силен отпор, но Еурофарм Пелистер ќе се бори за Куп трофеј

Ракометарите на Еурофарм Пелистер не дозволија изненадување и го совладаа незгодниот Тиквеш со 33:29 во првиот полуфинален дуел од Купот на Македонија. Битолскиот тим, кој се наоѓа на чекор до одбрана на шампионската титула во домашниот шампионат, в недела со подобриот од дуелот меѓу Вардар и Алкалоид ќе се бори за 6-ти Куп трофеј. По … Продолжи со читање Тиквеш даде силен отпор, но Еурофарм Пелистер ќе се бори за Куп трофеј