„Светско првенство во Саудиска Арабија ќе биде штетно за ракометот“

Норвешка заедно со Данска и Исланд има кандидатура за организација на СП 2029 или 2031 година. Тамошната јавност и ракометарите, односно ракометните работници, веќе го кренаа гласот против Саудиска Арабија, за која се верува дека сигурно ќе добие организација на еден од овие големи настани. Норвешкиот репрезентативец Кристијан О’Саливен јавно излезе со став дека СП … Продолжи со читање „Светско првенство во Саудиска Арабија ќе биде штетно за ракометот“