Словенија ги совлада „релаксираните“ Данци, и ќе игра за 5.место на ЕП!

Словенија  ја совлада Данска со 28:25, и успеа да го освои третото место во групата 2 во главната фаза на ЕП во Германија. Тоа им овозможи на Словенците настап во натпреварот за петтото место на ЕХФ ЕУРО 2024, а својот противник во тој дуел ќе го дознаат утре по разврската во групата 1. Словенија-Данска 28:25  … Продолжи со читање Словенија ги совлада „релаксираните“ Данци, и ќе игра за 5.место на ЕП!