Симовски: Ќе уживаме два дена до ждрепката, а потоа ќе анализираме

Македонскиот шампион Ѓорче Петров обезбеди пласман во осминафиналето од Европскиот Куп, откако и на реванш средбата против Ојпен триумфираше со 48:36. За потсетување, првиот дуел, кој беше одигран минатиот викенд во Белгија, заврши со победа на Ѓорче Петров од 45:39. Тренерот на Ѓорче Петров, Симе Симовски, ги сподели своите импресии по пласманот во осминафиналето, истакнувајќи … Продолжи со читање Симовски: Ќе уживаме два дена до ждрепката, а потоа ќе анализираме