ШОК за Холандија пред ЕП – Смитс мора на пауза!

Еден од предводниците во репрезентацијата на Холандија и во тимот на Фленбург, десниот бек Кај Смитс, нема да настапи на Европското првенство 2024 во Германија. Од бундеслигашот соопштија дека извесен период ќе продолжат без Смитс, бидејќи репрезентативецот на Холандија има „поблаго воспаление на срцевиот мускул“, односно миокардитис. Се уште не се знае колку точно ќе … Продолжи со читање ШОК за Холандија пред ЕП – Смитс мора на пауза!