Шок во Будуќност: Милена Раичевиќ поднесе тужба, клубот ја отстрани од првиот тим!

Легендарната црногорска репрезентативка Милена Раичевиќ не е повеќе капитен на Будуќност и до крајот на сезоната нема да биде дел од првиот тим на двократниот европски првак. На основа на одлуката донесена од УО на клубот, Раичевиќ до крај на сезоната ќе тренира со вториот тим на Будуќност, Рудар, која игра во црногорскиот шампионат. УО … Продолжи со читање Шок во Будуќност: Милена Раичевиќ поднесе тужба, клубот ја отстрани од првиот тим!