Шампионот со нова реакција за Куп термините – ќе ги информираме и меѓународните ракометни институции

Шампионот Еурофарм Пелистер уште еднаш се обрати со соопштение по повод термините за натпреварите од Купот на Македонија. Битолчани го изразија своето незадоволство од промената на првично најавените термини и саатници по ждрепката. Според новите термини, тие доколку се пласираат во финалето би имале само ден одмор, за разлика од другите два ривали кои би … Продолжи со читање Шампионот со нова реакција за Куп термините – ќе ги информираме и меѓународните ракометни институции